Jaką matę do jogi wybrać?
Jaką matę do jogi wybrać?

Na pewno nieraz zastanawialiście się jaką matę do jogi wybrać. Biorąc pod uwagę ilość produktów dostępnych na rynku na pewno nie był to dla Was łatwy wybór. Jeśli jeszcze nie posiadacie odpowiedniej maty chcielibyśmy Wam to ułatwić, abyście po tym artykule mogli wybrać coś, co będzie dla Was odpowiednie.

Na pytanie jaka mata do jogi tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dla każdego, co innego będzie odpowiednie - inna struktura, faktura, powierzchnia, czy materiał z jakiego taka mata została wykonana. Przy wyborze maty tak naprawdę najważniejsza jest powierzchnia, na której ćwiczymy, ponieważ to ona zapewnia komfort, dzięki czemu czujemy się stabilnie i możemy spokojnie praktykować bez obaw o kontuzje. Mata powinna być antypoślizgowa i trzymająca się podłoża. A to, czy mata będzie przyczepna będzie zależało w dużej mierze od Waszych indywidualnych predyspozycji. Dla jednej osoby mata z mikrofibry może być świetna, ponieważ ciało będzie się pocić podczas praktyki, inna osoba może się na takiej macie ślizgać. Wtedy świetnym rozwiązaniem będą maty poliuretanowe, które są niesamowicie przyczepne. Maty z poliuretanu mieszczą się w nieco innym przedziale cenowym, ale mamy 100% gwarancji, że nie będziemy się ślizgać, co jest najważniejsze. Korkowe maty do jogi - jeśli chodzi o poziom przyczepności są gdzieś pomiędzy matami z mikrofibry, a matami z poliuretanu - wchłaniają pot zwiększając tym samym swoją przyczepność wraz z poziomem intensywności praktyki. Podsumowując możemy założyć, że są trzy podstawowe powierzchnie mat, które najczęściej są wybierane przez praktyków jogi. Są to: maty z korka, maty z poliuretanu oraz maty z mikrofibry. Więcej o rodzajach mat możecie przeczytać w innych wpisach na naszym blogu, do których odsyłamy, ponieważ w tym miejscu chcemy się skupić na specyfikacji poszczególnych produktów. 

MEYANTU zadbaliśmy o to, abyście znaleźli odpowiednią matę dla siebie i czuli się stabilnie podczas ćwiczeń. Posiadamy różne rodzaje mat w zależności od preferencji, potrzeb i stylu w jakim ćwiczycie jogę. Możemy zapewnić, że każdy z Was na pewno znajdzie cos dla siebie.

Maty z serii Vegan Suede są to maty wykonane z mikrofibry i naturalnego kauczuku. Materiał, z którego zostały stworzone maty jest nietoksyczny i nieszkodliwy dla ludzkiego ciała. Maty MEYANTU Vegan Suede mają delikatną miękką, zamszową powłokę, dzięki której Wasza praktyka będzie niezwykle komfortowa. Każda mata Vegan Suede jest szersza od przeciętnej maty, dzięki czemu będziecie mieć więcej miejsca na praktykę, a jej odpowiednia grubość wspaniale zamortyzuje Wasze stawy, zmniejszając ryzyko urazu. Jeśli pocicie się podczas ćwiczeń, to bardzo dobrze, ponieważ maty z tej serii zwiększają swoją przyczepność pod wpływem potu - wtedy taka mata będzie idealnym wyborem dla Was. Jeśli będziecie odczuwać mimo wszystko poślizg, wystarczy że spryskacie swoją matę wodą, aby stała się antypoślizgowa. Możecie także wybrać przyczepny wariant mat MEYANTU z serii Natural Grip, które także będą odpowiednie dla osób początkujących.

Jeśli cenicie sobie ekologiczne, przyjazne środowisku rozwiązania to świetnie się składa, ponieważ maty MEYANTU są przyjazne środowisku w 100%. Biodegradowalny kauczuk, czysty skład i ekologia to idee jakie nam przyświecają. Możecie także wybrać wyjątkowo minimalistyczne i przyczepne korkowe maty z serii Eco Cork, które dodatkowo są samoczyszczące i naturalnie antybakteryjne, a ich powierzchnia pozostaje świeża, wolna od zarazków i bakterii. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl